HKY:n hallitus 2024

30.11.2023

16.11.2023 pidettiin Kirjalla hybridikokouksena HKY:n syyskokous jossa valittiin vuoden 2024 hallitus. Hallituksen toimikausi säilytetään kaksivuotisena niin, että noin puolet hallituksen jäsenistä erovuorossa vuorovuosin. Hallituksen koko on puheenjohtaja ja kymmenen varsinaista jäsentä. Helsingin Kirjatyöntekijäin Yhdistyksen puheenjohtajaksi vuodelle 2024 valittiin Jessica Raita. Hallituksessa jatkavat vuonna 2022 valitut varsinaiset jäsenet eli Birgitta Kursi, Juha Saastamoinen, Heli Anttonen ja Samuel Sarti. Nyt hallitukseen valittiin Memmu Tammiluoma, Maarit Tammiluoma, Maksim Ronkainen, Pasi Raunio ja Tea-Susanna Laine.

27.11.2023 pidetyssä HKY:n hallituksen järjestäytymiskokouksessa yhdistyksen varapuheenjohtajaksi valittiin Maksim Ronkainen, sihteeriksi Maarit Tammiluoma ja taloudenhoitajaksi Juha Saastamoinen. Hallituksen muut tehtävät löytyvät Yhteystiedot-osiosta.